Rembrandt van Rijnschool moet deuren sluiten vanwege leerlingenaantal
29 december 2023 om 08:30
< 1 min lezen

Rembrandt van Rijnschool moet deuren sluiten vanwege leerlingenaantal

De Rembrandt van Rijnschool in Woerden heeft te weinig leerlingen om de deuren open te kunnen houden. Ook zijn er niet genoeg docenten te vinden. Het dalende leerlingenaantal is al 15 jaar geleden ingezet, maar de afgelopen jaren versnelde dat. Daarom vindt Stichting Klasse, waar de basisschool onder valt, het niet meer verantwoord op de school open te houden. Leerlingen uit groepen 1 en 3 zijn afgelopen zomer al uitgestroomd, maar nu moet ook de reguliere groep sluiten. Waarschijnlijk gebeurt dat per 1 februari of 1 maart 2024 al. Dit meldt het Algemeen Dagblad. 

In september begon de Rembrandt van Rijnschool nog met drie groepen, waarvan één reguliere klas met kinderen uit de groepen 4 tot en met 8. Een klas van in totaal twintig leerlingen. De andere twee klassen bestaan uit nieuwkomers, waarin gemiddeld dertig kinderen zitten. Ook de reguliere groep zou nu al moeten stoppen, omdat er niet genoeg gekwalificeerd personeel is om aan alle leerlingen les te geven. Sommige ouders nemen zelf al het initiatief en vinden een andere school voor hun kind. De reguliere groep gaat, zoals het er nu op lijkt, op 1 februari of 1 maart 2024 dicht.

Voor de nieuwkomersklassen, scholieren van groep 8 en leerlingen op het speciaal basisonderwijs, zijn er huidig schooljaar geen veranderingen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Conciërge basisschool Zoetermeer verdacht van maken en bezitten kinderporno

    Vandaag om 09:47
    • Basisonderwijs

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland