Vandaag om 12:03
< 1 min lezen

Rehobothschool krijgt voorlopig geen tijdelijke locatie in Otterlo

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

De gemeente Ede moet sneller een definitief schoolgebouw bouwen voor de leerlingen van de Rehobothschool in Kootwijkerbroek. Dat bleek uit de gemeenteraadsvergadering van donderdag 13 november. Dat melden Ede Stad en het Reformatorisch Dagblad.

Voor de Rehobothschool wordt er 887.000 euro door de gemeenteraad van Ede opzijgezet. Dit geld mag alleen voor de definitieve huisvesting gebruikt worden.

Ruimtetekort

De Rehobothschool in Kootwijkerbroek kampt namelijk met een ruimtetekort. Ruim 120 leerlingen gaan er naar school, maar komen uit de regio De Valk-Wekerom. Daarom wil de school graag een locatie in de gemeente Ede realiseren. Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap gaf daar eerder al toestemming voor. Een tweede school kan dan ongeveer 200 leerlingen onderbrengen.

Twee lokalen gebruiksklaar

De gemeente Ede is bij de wet verplicht om de school te huisvesten. Daarvoor zijn nu twee lokalen van de Ericaschool in Otterlo gebruiksklaar gemaakt. De overige lesruimten komen, na verbouwing, in het aangrenzende dorpshuis. De Rehobothschool wil na de zomervakantie van 2026 met de groepen 1, 2 en 3 gaan beginnen op de nieuwe locatie.

Tegen de tijdelijke huisvesting

Dorpsvereniging Otterlo’s Belang haalde al 1264 handtekening op tegen de tijdelijke huisvesting in de Ericaschool. Maar daar is de Edense gemeenteraad het niet mee eens. De ruimte in de Ericaschool en het schoolplein is te klein volgens de gemeente. En het voormalige schoolgebouw van de reformatorische Calvijnschool in Ederveen is volgens de gemeenteraad een betere oplossing.

Het oude schoolgebouw in Ederveen is voor de toekomst ook een betere oplossing. Maar volgens de gemeenteraad biedt die locatie geen mogelijkheid om flink te gaan groeien. Daarom heeft de gemeente Ede nu bijna een miljoen euro apart gezet voor het definitieve schoolgebouw.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Wageningen wil leerlingen laten opgroeien zonder smartphone

    Gisteren om 14:47
    • Basisonderwijs

    Onderwijsexpert ziet op de basisschool het huisbezoek door leraren graag terugkomen

    Gisteren om 12:03

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht