15 februari 2017 om 09:56
< 1 min lezen

PvdA vraagt om effectieve bestrijding armoede onder kinderen

PvdA- Kamerlid Keklik Yücel heeft staatssecretaris Klijnsma van Sociale Zaken gevraagd om ervoor te zorgen dat het extra geld voor kinderen die in arme gezinnen opgroeien, goed terechtkomt. Dit meldt de Tweede Kamer.

“Ieder kind dat in armoede opgroeit is er één te veel.” Yücel vindt het belangrijk dat het kabinet 100 miljoen extra heeft uitgetrokken voor de bestrijding van armoede onder kinderen. Maar Klijnsma moet er wel voor zorgen dat gemeenten dat geld niet aan andere dingen besteden.

Over de besteding van het armoedegeld zegt de staatssecretaris goede afspraken te hebben gemaakt met gemeenten en een aantal fondsen, zoals het Jeugdsportfonds. In het komende overleg met de gemeenten zal ze het belang van een kindpakket voor iedere gemeente nog eens benadrukken.

Voor jongeren in arme gezinnen is het extra belangrijk dat zij hun opleiding afmaken. Zo kan volgens Klijnsma worden voorkomen dat “de armoede van generatie op generatie overgaat”. Met de minister van Onderwijs voert zij overleg over de positie van jongeren vanaf 18 jaar in arme gezinnen.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Steeds meer scholen voeren totaalverbod op mobieltjes in

    Gisteren om 14:22
    • Basisonderwijs

    Verdachte van neersteken leraar tijdens musical wil niet met psycholoog praten

    Gisteren om 11:49

Aankomende evenementen

20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht
28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland