13 maart 2013 om 17:11
< 1 min lezen

Poetin wil weer fitheidstesten op scholen

MOSKOU (Novum/AP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft woensdag aangedrongen op het herinvoeren van fitheidstesten op scholen. Ten tijde van de Sovjet-Unie waren alle scholieren verplicht dergelijke testen af te leggen en werd van de scholieren verwacht dat ze de fitheidstesten haalden.

Poetin, een enthousiast judoka die ook graag baantjes in het zwembad trekt, zei woensdag dat de fitsheidstest kinderen leert ‘op te komen voor zichzelf, voor hun gezin en, uiteindelijk, ook voor het vaderland’.

De testen werden in 1931 ingevoerd onder de dictatuur van Josef Stalin. Kinderen moesten op gezette tijden de testen doen. Wie slaagde kreeg een zilveren of gouden insigne. Gaandeweg verloor het programma echter zijn glans en met de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991 verdwenen ook de fitheidstesten.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland