Paul binnenkort met scholen in gesprek over beter basisonderwijs
12 november 2024 om 11:29
< 1 min lezen

Paul binnenkort met scholen in gesprek over beter basisonderwijs

Staatssecretaris Mariëlle Paul (Primair Onderwijs) en haar ambtenaren gaan de komende maanden in gesprek met onder andere leraren, schooldirecteuren, leerlingen en ouders over de vraag hoe de kwaliteit van het basisonderwijs omhoog kan. Aan de hand daarvan werkt de bewindsvrouw een herstelplan uit dat ze het komende voorjaar belooft af te ronden.

PVV, VVD, NSC en BBB hebben in het coalitieakkoord afgesproken om zo’n herstelplan te maken. Door een gebrek aan lees- en rekenvaardigheid is het volgens de coalitiepartijen namelijk “urgent noodzakelijk om het tij te keren”.

Lezen, schrijven en rekenen 

Paul heeft alvast een eerste aanzet gedaan door haar grootste prioriteiten op een rij te zetten. Zo vindt ze dat het onderwijsprogramma meer gericht moet zijn op lezen, schrijven en rekenen. Daarnaast wil ze het lerarentekort indammen. Bovendien moeten leerkrachten wat haar betreft meer bezig kunnen zijn met lesgeven en minder met andere zaken.

Randvoorwaarden bij scholen 

De staatssecretaris vindt daarnaast dat de randvoorwaarden bij scholen beter op orde moeten zijn. Zo wil ze vastleggen dat een vast deel van het bedrag dat scholen jaarlijks van haar ministerie ontvangen – de zogeheten lumpsum – daadwerkelijk in de klas belandt. Ook wil Paul dat onderwijsgeld minder wordt verdeeld via subsidies, omdat het scholen veel tijd en moeite kost om deze aan te vragen.

Samenhangend plan met concrete afspraken 

De meeste van deze prioriteiten staan al langer op het lijstje van de staatssecretaris. Maar nu gaat ze deze bundelen in een samenhangend plan met concrete afspraken met werknemers, werkgevers en lerarenopleiders.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland