Vandaag om 14:09
< 1 min lezen

Onderwijsinspectie gaat onderzoek doen naar burgerschapsonderwijs

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

De Onderwijsinspectie gaat in 2026 gericht onderzoek doen naar de vraag of scholen zich houden aan de waarde van de democratische rechtsstaat. Zeker wanneer zij burgerschapsonderwijs geven. Demissionair staatssecretaris van Onderwijs, Koen Becking, kondigde dit dinsdagmiddag 30 september aan tijdens een debat over het funderend onderwijs in de Tweede Kamer. Dat meldt het Reformatorisch Dagblad.

Verschillende Kamerleden gingen tijdens dit debat in op de uitzendingen van Nieuwsuur. Daarin ging het de afgelopen dagen over het burgerschapsonderwijs op islamitische en reformatorische scholen. Deze scholen kregen van de onderzoekers van Nieuwsuur flinke kritiek te verduren, omdat ze boodschappen uitdragen die tegen de democratische waarden vrijheid, gelijkwaardigheid en verdraagzaamheid ingaan.

Naleven van de regels

De Onderwijsinspectie gaat volgens Becking werk maken van de signalen die naar buiten kwamen tijdens het onderzoek van Nieuwsuur. Volgens Becking is de Onderwijsinspectie verantwoordelijk voor het naleven van de regels.

Themaonderzoek

De Onderwijsinspectie zal in 2026 ook een themaonderzoek gaan doen naar de vraag of scholen zich houden aan de waarden van de democratische rechtstaat. Het themaonderzoek zal school- en sector overstijgend zijn. Er wordt dus niet naar individuele scholen gekeken.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Kinderboekenweek 2025 ‘vol avontuur’ van start gegaan

    Vandaag om 11:05
    • Basisonderwijs

    Vier onderwijzers uit het Oosten maken kans op titel Leraar van het Jaar 2025

    Vandaag om 09:48

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant