16 oktober 2025 om 09:19
< 1 min lezen

OBS De Schuthoek in Hoogeveen haalt met sponsorloop geld op voor Spieren voor Spieren

Door: Nationale Onderwijsgids /Femke van Arendonk

De leerlingen van OBS De Schuthoek uit Hoogeveen staan klaar om aan de sponsorloop te beginnen. Dit doen ze voor de achtjarige Melle die bij hen op school zit. Melle kan zelf niet meelopen, want hij heeft de spierziekte Duchenne. Dat meldt RTV Drenthe.

Anderhalf jaar geleden kreeg Melle te horen dat hij de ziekte van Duchenne heeft. Lange stukken lopen of fietsen lukt niet meer en ook traplopen gaat steeds lastiger. Inmiddels gaat Melle vier dagen per weer naar het speciaal onderwijs, maar nog een keer per week komt hij naar De Schuthoek om zijn vriendjes te zien die hij al zijn hele leven kent.

Actie Serious Request

De school hoorde dat Serious Request in 2025 geld inzamelt voor Spieren voor Spieren. Ze wilden graag meedoen met deze actie. “We lopen voor een leerlingen van onze school, dat maakt de actie natuurlijk heel dichtbij”, aldus een meester.

De leerlingen zamelen niet alleen geld in met hardlopen, maar ook door statiegeld te verzamelen of door zelfgemaakte beeldjes te verkopen.

4000 euro

Met de sponsorloop alleen haalde de school al 4000 euro op. “Eigenlijk wilden we de 5000 halen, maar daar gaan we nog wel overheen”, aldus de meester.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool in rouw vanwege noodlottig ongeval lerares

    Gisteren om 15:47
    • Basisonderwijs

    Leerlingen op Texel ontvangen Sinterklaas met zelfgeschreven lied

    Gisteren om 14:10

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht