
Evides Waterbedrijf heeft in samenwerking met JOGG voor alle 7 Zeeuwse JOGG-gemeenten een waterton geschonken. Deze ton kan in de toekomst voor allerlei evenementen worden ingezet om het drinken van kraanwater te stimuleren. Donderdag 5 juni vond de symbolische overhandiging aan de gemeente Goes plaats. Dat meldt de gemeente Goes.
Dit gebeurde tijdens de laatste avond van de Avond4Daagse in Goes. Aansluitend maakte Evides het opgehaalde sponsorbedrag van 1.026 euro bekend, dat kinderen hebben opgehaald met de ‘Ik loop voor water’-actie. Basisschool De Wingerd heeft het meeste geld opgehaald en daarmee een klassenuitje naar Deltapark Neeltje Jans gewonnen.
Gezond leven onder de aandacht brengen
In Goes gaan ze voor gezonde mensen in een gezonde leefomgeving. Een omgeving waarin iedereen zich fijn voelt, lekker in zijn vel zit en mee kan doen. Samen met de andere zes Zeeuwse JOGG-gemeenten brengen ze bij kinderen, en iedereen die om hen heen staat, het belang van gezond leven onder de aandacht. Water drinken hoort hier ook bij. Met de waterton willen de gemeente en Evides mensen stimuleren om meer water te drinken en het daarnaast makkelijker maken om voor een flesje water te kiezen; een eerste stap in een gezonder leven.
In sommige delen van de wereld moeten kinderen gemiddeld zes tot soms wel tien kilometer per dag lopen om schoon drinkwater te halen. Daarnaast is het water dat ze halen niet altijd schoon, wat leidt tot gezondheidsproblemen zoals diarree en andere ziektes. Stichting Water for Life, een initiatief van Nederlandse drinkwaterbedrijven waaronder Evides, helpt mensen in ontwikkelingslanden aan toegang tot schoon drinkwater.
Actie tijdens Avond4Daagse in Goes
Om bij deze situatie stil te staan deden kinderen tijdens de Avond4Daagse in Goes mee met de actie ‘Ik loop voor water’ om geld in te zamelen voor Water for Life. Door zelf vier avonden een lange wandeling te maken die vergelijkbaar is met de afstand die kinderen in arme landen moeten lopen voor schoon drinkwater, maakten we hen bewust van de waarde van het water dat bij ons gewoon uit de kraan komt. In totaal is een bedrag van 1.026 euro opgehaald. Basisschool De Wingerd heeft het meeste geld binnengehaald en daarmee een klassenuitje naar Deltapark Neeltje Jans gewonnen.
Door: Nationale Onderwijsgids