Demissionair premier Rutte: nieuwe onderwijsminister is mogelijk een vrouw
17 juli 2023 om 06:39
< 1 min lezen

Demissionair premier Rutte: nieuwe onderwijsminister is mogelijk een vrouw

De naam van de nieuwe onderwijsminister en opvolger van Dennis Wiersma wordt waarschijnlijk volgende week bekend, zei demissionair premier Mark Rutte bij zijn wekelijkse persconferentie. Dat zal "zeer waarschijnlijk" een vrouw zijn en niet iemand die nu al in de ploeg bewindspersonen zit, liet hij doorschemeren.

De post van minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs is volgens Rutte te belangrijk om niet in te vullen in de maanden oplopend tot de verkiezingen in november en de daaropvolgende formatieperiode. Een staatssecretaris of minister doorschuiven wil Rutte niet doen “omdat dat ook weer gaten ergens anders creëert”.

Voor het eerst in de geschiedenis 

Als de beoogde vrouw inderdaad aantreedt “zou het voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlandse kabinet betekenen dat elf van de twintig ministers vrouw zijn”, zei Rutte.

Klachten over Wiersma 

Wiersma stapte vorige maand op nadat opnieuw een klacht binnen was gekomen over het gedrag van de bewindsman.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Messen in rugzak zorgen voor onrust op basisschool in Made

    Gisteren om 15:34
    • Basisonderwijs

    Scholenbestuur AWBR in financieel zwaar weer

    Gisteren om 15:00

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht