De zomerscholen zijn weer geopend, ook voor kinderen een onveilig thuis
1 augustus 2022 om 16:00
< 1 min lezen

De zomerscholen zijn weer geopend, ook voor kinderen in een onveilig thuis

De zomerscholen zijn op veel plekken in Gelderland weer begonnen. Sommige scholen zijn opgezet tijdens de coronacrisis. Ook deze scholen zijn in de zomermaanden weer open. Dit meldt Omroep Gelderland.v

In Nijkerk is ook een zomerschool. Deze werd twee jaar geleden opgericht door de Hervormde Schoolvereniging Nijkerk en de plaatselijke bibliotheek. Laurie Kist is daar coördinator. Zij geeft aan dat er inmiddels 170 leerlingen zijn die deze zomer naar de school gaan.

Geld vrijgemaakt door kabinet

De zomerschool kon worden opgezet met het extra geld dat het kabinet heeft vrijgemaakt voor leerachterstanden. Hoewel de coronapandemie voorbij lijkt te zijn voor velen, gaat de in de pandemie opgerichtte zomerschool ook dit jaar gewoon door. De vraag ernaar bleef namelijk alleen maar groeien.

Taalachterstand en onveilige situaties

Kist geeft aan dat veel kinderen een taalachterstand hebben. Ook zijn er kinderen die thuis in een minder fijne situatie zitten. Tot slot is de zomerschool ook een manier om de zomerdip te voorkomen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Eline Boer

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Slechte klaslokalen Alphen aan den Rijn zorgen voor bibberen in de winter en zweten tijdens de zomer

    Gisteren om 10:18
    • Basisonderwijs

    Het Klokhuis verdiept zich opnieuw in AI 

    13 oktober 2025 om 16:04

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant