12 april 2022 om 14:57
< 1 min lezen

Basisschoolleerlingen bezoeken Historisch Centrum Franeker

Februari 2020 gooide corona roet in het eten. Het scholenproject van Historisch Centrum Franeker moest toen al na één bezoek worden stopgezet. Nu heeft het centrum de draad weer opgepakt. Dat meldt Franekeractueel.frl.

Vrijdag brachten leerlingen van basisschool De Steven een bezoek aan Historisch Centrum Franeker (HCF). Dat was op zich al bijzonder, want HCF is gevestigd in het eeuwenoude stadhuis van Franeker.

Speurtocht en tablets

Een geschiedenisdocent vertelde de leerlingen kort over wat HFC doet. Daarna voerde een speurtocht met vragen de kinderen langs de vitrines. Met tablets konden ze ook oude panden in de binnenstad van Franeker opzoeken op de website van HCF.

Volgende maand staan nog bezoeken van basisschoolleerlingen van de Franeker basisscholen De Korendrager, De Opslach en De Toermalijn op het programma.

Door: Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Klaas van Kruistum steekt samen met basisschoolleerlingen kaarsjes aan tijdens Allerzielen

    Vandaag om 16:07
    • Basisonderwijs

    ‘Langs basisscholen moeten auto’s 30 kilometer per uur gaan rijden’

    Vandaag om 08:50

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant