26 november 2019 om 14:48
< 1 min lezen

GroenLinks pleit voor drie dagen gratis kinderopvang

Groenlinks pleit opnieuw voor gratis kinderopvang. Het huidige systeem van de kinderopvangtoeslag is veel te ingewikkeld en zorgt bovendien voor veel ellende, blijkt ook in de toeslagenaffaire rondom de Belastingdienst. Dit meldt RTL Nieuws.

Volgens GroenLinks-leider Jesse Klaver is het nu “één groot gedoe”. Binnen het huidige systeem betalen ouders eerst aan de kinderopvangorganisatie en krijgen dan weer geld terug van de Belastingdienst. Is er dat door onvoorziene omstandigheden te veel uitgekeerd, dan moet dat weer terugbetaald worden. Daar gaat het ook vaak verkeerd. 
 

Drie dagen gratis kinderopvang

Klaver wil daarom dat kinderopvang gratis wordt, net als onderwijs. Ieder kind krijgt dan recht op drie dagen kinderopvang. De partij heeft hier al eerder voor gepleit, maar vond er toen geen meerderheid voor. Maar in het licht van de huidige toeslagenaffaire bij de Belastingdienst, denkt hij dat hij nu een grotere kans maakt.
 
GroenLinks wil daarom een onderzoek naar de bekostiging van dit plan. 
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Kinderopvang Partou in Drachten vecht tegen dreigende sluiting

    Vandaag om 14:42
    • Kinderopvang

    Kinderopvang bij basisschool in Tilburg gaat er gewoon komen

    Vandaag om 12:06

Aankomende evenementen

03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland