Onderwijsminister Dennis Wiersma naar eigen basisschool voor eerste werkbezoek
18 januari 2022 om 10:24
< 1 min lezen

Onderwijsminister Dennis Wiersma naar eigen basisschool voor eerste werkbezoek

Onderwijsminister Dennis Wiersma meldde zich maandagochtend op het schoolplein van basisschool Toermalijn in Franeker. De kinderen vonden het heel leuk, ook omdat het Jeugdjournaal kwam filmen voor een item dat dezelfde avond werd uitgezonden. Dit meldt de Franeker Courant. 

Het was niet moeilijk om te bedenken welke school Wiersma ging bezoeken. Zijn roots liggen in Franeker en zelf heeft hij ook op Toermalijn gezeten nadat zijn oude basisschool, It Anker, sloot vanwege een fusie. 

Kinderen uit groep 8 mochten allerlei vragen stellen aan Wiersma, gaven hem tips en werden daarna ook nog geïnterviewd door het Jeugdjournaal. 

Meer gymnastiek en minder mondkapjes 

Wiersma vatte de tips die hij kreeg nog eens samen. “De leerlingen willen meer gymnastiek, langere pauzes en minder mondkapjes.” Hij beloofde zich in te zetten voor het onderwijs. Kansenongelijkheid staat ook heel hoog op zijn lijstje, net zoals goed leren lezen en rekenen. 

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Nieuwe kerndoelen zetten punt achter twintig jaar oude richtlijnen – dit moet je weten

    Gisteren om 14:36
    • Basisonderwijs

    Nieuwe brochure: zo wordt het primair onderwijs in 2026 bekostigd

    Gisteren om 13:58

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht