7 december 2020 om 08:53
< 1 min lezen

Geen 53 maar 84 scholen tijdelijk gesloten door coronabesmettingen

In het persbericht van donderdag 3 december over tijdelijk gesloten scholen vanwege corona, zijn per abuis de cijfers van 30 november genoemd, in plaats van het totaalbeeld van de maand november. Hoewel de gegevens niet veel verschillen, hechten wij eraan de cijfers alsnog te delen. Dit meldt Rijksoverheid.
 

De juiste cijfers zijn als volgt:
  • In de maand november zijn in totaal 84 scholen tijdelijk gesloten (geweest).
  • In het primair onderwijs zijn in de maand november 44 scholen tijdelijk gesloten. Dat is 0,6 procent van de in totaal 7358 scholen.
  • In het voortgezet onderwijs zijn in de maand november 40 vestigingen tijdelijk dichtgegaan. Dat is 2,4 procent van de in totaal 1653 vestigingen.  
 
In de donderdag openbaar gemaakte rapportages staan de cijfers wel goed. De cijfers zijn afkomstig van het meldpunt voor tijdelijke schoolsluitingen van de Onderwijsinspectie, waar scholen zich melden als ze tijdelijk dicht gaan vanwege corona. Voortaan wordt maandelijks het aantal tijdelijke schoolsluitingen vanwege corona-besmettingen gepubliceerd.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Koningin Máxima bezoekt grootste schoolband van Nederland

    Gisteren om 15:37
    • Basisonderwijs

    Misleidend lesmateriaal zuivelsector vervangen, nu ook aandacht voor plantaardige melk

    Gisteren om 14:03

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland