30 september 2020 om 11:40
< 1 min lezen

Deze boeken wonnen dit jaar de Gouden Griffel en Gouden Penseel

Het boek Uit elkaar, geschreven door Bette Westera en geïllustreerd door Sylvia Weve, is bekroond met de Gouden Griffel, de prijs voor het best geschreven kinderboek van 2020. Hup Herman!, geschreven en geïllustreerd door Yvonne Jagtenberg, is bekroond met het Gouden Penseel, de prijs voor het best geïllustreerde kinderboek van 2020.

Dat is bekendgemaakt aan de vooravond van de 66e Kinderboekenweek. Westera en Weve ontvingen eerder dit jaar voor Uit elkaar ook al de Woutertje Pieterse Prijs. In 2015 kreeg Westera een Gouden Griffel voor haar boek Doodgewoon. Jagtenberg sleepte het Gouden Penseel vorig jaar ook al in de wacht met haar boek Mijn wonderlijke oom.

De Kinderboekenweek begint woensdag. Het thema is En toen?, want het draait deze keer vooral om geschiedenis. Het Kinderboekenweekgeschenk is De diamant van Banjarmasin, waarin Arend van Dam in acht verhalen de geschiedenis van Nederland induikt.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Wateringen heeft 58 leerlingen in één klaslokaal

    Gisteren om 10:20
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    15 december 2025 om 14:59

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant