28 januari 2020 om 08:28
< 1 min lezen

Onder basisschoolleerlingen populaire TikTok deed weinig tegen kinderlokkers

TikTok, de videoapp die met name populair is onder basisschoolleerlingen, heeft weinig gedaan om kinderlokkers op het platform tegen te gaan. Daarnaast liet de videoapp veel seksueel ongepaste opmerkingen staan. 

Video’s van transgenders, gehandicapten en gebruikers met overgewicht werden juist gecensureerd. De verspreiding van vrijwel alle politieke filmpjes werd beperkt.

NRC sprak de afgelopen maanden met oud-medewerkers van TikTok, dat erg populair is onder basisschoolleerlingen. De bronnen waren tot vorig jaar werkzaam voor het bedrijf. De krant zag ook honderden pagina’s bedrijfsdocumenten en beluisterde tientallen uren aan geluidsopnames.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    AI in het klaslokaal zorgt voor kansen, maar er zijn ook zorgen

    Gisteren om 12:03
    • Basisonderwijs

    Directeur basisschool maakt zich zorgen over demonstranten Jezus Leeft bij nabijgelegen abortuskliniek

    Gisteren om 09:41

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland