3 mei 2017 om 14:26
< 1 min lezen

TU Delft leert Rotterdamse leerlingen programmeren

Alle leerlingen uit groep 6, 7 en 8 van Rotterdamse basisscholen krijgen vanaf deze maand les in programmeren. De TU Delft verzorgt de lessen samen met Connectis en SIDN. Het doel van de lessen is om meer aandacht te vragen voor het werk als programmeur, vooral nu er op dat gebied een gat in de arbeidsmarkt is. Dat meldt Dutch Cowboys.

Door kinderen nu al kennis te laten maken met programmeren, worden hun latere kansen op de arbeidsmarkt vergroot. De instanties hopen dat kinderen in de toekomst verder willen met programmeren, omdat er nu al een groot tekort is aan programmeurs. De lessen moeten er bovendien voor zorgen dat ook meisjes interesse krijgen voor het vakgebied. Martijn Kaag van Connectis heeft goede hoop dat de programmeerlessen nuttig zijn. Volgens hem kunnen kinderen spelenderwijs goed uit de voeten met de creativiteit die het vak met zich meebrengt.

De lessen op Rotterdamse basisscholen worden georganiseerd en gegeven door studenten van TU Delft. Connectis zorgt er vervolgens voor dat deze studenten worden betaald. De laptops voor de lessen worden geleverd door het bedrijf SIDN, beheerder van .nl-domeinnamen.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool uit Utrecht ontvangt veel haatmail na besluit om te stoppen met Sinterklaas

    Vandaag om 11:47
    • Basisonderwijs

    Ouders klagen school aan bij College voor de Rechten van de Mens na conflict over Free Palestine-shirt

    Gisteren om 14:53

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg