4 december 2015 om 11:21
< 1 min lezen

Politiepatrouille bij Utrechtse school die Sinterklaas viert met Minions

Op de Prinses Margrietschool in Utrecht is vrijdag uit voorzorg politiepatrouille ingezet. De school heeft pieten in de ban gedaan, in plaats daarvan komt Sinterklaas aan met Minions, gele wezens uit de tekenfilm Verschrikkelijke Ikke. De sfeer op de school was gespannen te noemen, omdat vooraf ophef was ontstaan door het besluit van de school op pieten bij het feest te weren. Dat meldt RTV Utrecht.

De inzet van de politie was bedoeld om te voorkomen dat eventuele demonstraties tegen het besluit uit de hand zouden lopen. Concrete aanwijzingen hiervoor waren er niet. Boze ouders hadden wel eerder gemeld uit protest als Zwarte Piet verkleed naar de school te komen. Vrijdag liepen de gemoederen weer hoog op. Discussies tussen ouders voor de school ontaardden in scheldpartijen.

Uit voorzorg zijn wel alle sinterklaasactiviteiten naar binnen verplaatst. De schoolleiding stelt dat dit is besloten om de kinderen niet bloot te stellen aan alle journalisten die voor de school staan.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Honderden leerlingen versturen weer kerstkaarten naar eenzame ouderen tijdens jaarlijkse actie

    Vandaag om 12:00
    • Basisonderwijs

    Steeds meer docenten met een WW-uitkering terwijl het lerarentekort nog niet is afgenomen

    Vandaag om 10:27

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk