23 oktober 2015 om 17:02
< 1 min lezen

Studenten ROC Friese Poort geven tandenpoetsles

Vanaf maandag 26 tot en met vrijdag 30 oktober organiseert de GGD in Friesland samen met de opleiding tandartsassistent van ROC Friese Poort de Friese Tandenpoetsweek. De week wordt voor de tweede keer gegeven. Dat meldt Liwwadders. 

25 studenten van de opleiding tandartsassistent gaan meer dan 400 basisschoolleerlingen tandenpoetsles geven. Alle leerlingen krijgen van de studenten een tandenborstel en een instructie bij het tandenpoetsen.

Door veranderende eet- en drinkgewoonten krijgen kinderen steeds vaker last van tandbederf. Zoetigheid (bijvoorbeeld frisdrank, vruchtensap en sportdrankjes) is populair onder de jeugd, waardoor de kans op tanderosie toeneemt. Het poetsgedrag is ook niet altijd in orde. Ze poetsen kinderen wel eens te kort en wordt er niet vaak genoeg een nieuwe tandenborstel aangeschaft. Een goede voorlichting kan helpen deze fouten te voorkomen.

Samen met gezond eten vormt goed tandenpoetsen de basis voor een goede mondgezondheid, aldus de organisatoren. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • Basisonderwijs

    Doorstroomtoets van Cito vaakst gekozen door basisscholen

    Gisteren om 11:19
    • Basisonderwijs

    Basisschool Nieuwleuzen moet mogelijk stoppen met technieklessen vanwege vrijwilligerstekort

    Gisteren om 09:38

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant