1 juli 2015 om 15:13
< 1 min lezen

‘Geen bewijs afscheiden joodse leerlingen’

(Novum) - In het Koninklijk Huis Archief is geen bewijs te vinden voor de stelling dat joodse leerlingen buiten de schoolklassen van de prinsessen Irene en Margriet zijn gehouden. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst woensdag laten weten naar aanleiding van een artikel in het Nieuw Isralietisch Weekblad (NIW). De dienst spreekt van een ''pijnlijke suggestie".

In het stuk schrijft historicus en onderzoeker Bart Wallet dat joodse leerlingen van de Nieuwe Baarnsche School, die in 1951 in de klas zouden komen bij de twee prinsessen, door de school in een parallelklas werden geplaatst. Dat gebeurde volgens Wallet niet door toedoen van toenmalig koningin Juliana en prins Bernhard, maar op aandringen van ‘een bepaalde kring van Baarnse ingezetenen’.

In het Koninklijk Huis Archief is niets te vinden dat erop wijst dat Juliana en Bernhard op de hoogte waren, meldt de RVD. Maar “een expliciete weerlegging van het gestelde is evenmin aangetroffen”.

 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Scholen mogen leerlingen niet vragen om geloofsregels te volgen

    Vandaag om 13:34
    • Basisonderwijs

    Leerlingen met hoogbegaafdheid kunnen naar een speciale klas in Zuidhorn

    Vandaag om 10:40

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland