9 oktober 2013 om 16:02
< 1 min lezen

Rotterdamse basisscholen gebrekkig onderhouden

(Novum) - Rotterdam heeft tussen 2006 en 2012 onvoldoende geïnvesteerd in het onderhoud van basisschoolgebouwen. Het gebrekkige onderhoud gaat ten koste van de leerprestaties van de leerlingen. Dat concludeert de Rekenkamer Rotterdam. In zes jaar tijd heeft de gemeente verzuimd 28,7 miljoen euro in onderwijshuisvesting te investeren.

Het gemeentebestuur had te weinig zicht op de staat van onderhoud van de scholen, omdat ambtenaren de dossiers ‘gebrekkig’ bijhielden. Daarnaast stelt de rekenkamer vast dat de gemeente ook niet goed functioneerde door gebrek aan deskundigheid.

Volgens de Rekenkamer kan het onderhoudsniveau van de Rotterdamse scholen nog verder achteruitgaan als niet meer wordt geïnvesteerd. De gemeente Rotterdam besteedde weliswaar in vergelijking met andere gemeenten een hoog percentage van het budget voor onderwijshuisvesting, maar daarbij werd niet gekeken naar de kwaliteit van de schoolgebouwen.

De VVD laat in een reactie weten voorstander te zijn van budgetherziening in plaats van meer geld te geven. Daarbij stelt de partij vragen bij de haalbaarheid van de gestelde normen. De VVD heeft vier van de 45 raadszetels en zit in het college met PvdA, D66 en CDA.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Onderwijsassistent uit Helmond krijgt 15 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

    Vandaag om 13:09
    • Basisonderwijs

    Leerlingen Juniorcollege Almere dragen een schooluniform: ‘Nu is iedereen gelijk’

    Vandaag om 10:44

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant