26 september 2012 om 09:17
< 1 min lezen

Kinderpostzegelactie weer van start

AMSTERDAM (Novum) - De Kinderpostzegelactie 2012 gaat woensdag officieel van start. Meer dan tweehonderdduizend kinderen uit groep 7 en 8 gaan weer de deuren langs om postzegels en kaarten te verkopen. Voor het eerst kunnen de zegels en kaarten ook online gekocht worden. Dit jaar sieren de prinsesjes Catharina-Amalia, Alexia en Ariane de zegels.

De foto’s van de koninklijke hoogheden zijn gemaakt door hun vader, kroonprins Willem-Alexander. Daarmee treedt de prins in de voetsporen van zijn vader. Prins Claus fotografeerde veertig jaar geleden zijn drie zonen voor de postzegels.

Prins Willem-Alexander plaatste dinsdag op de Eikenhorst in Wassenaar de eerste bestelling, waarmee de actie officieel van start ging. De bestelling werd opgenomen door de 11-jarige Daimy, die woont op een zorgboerderij in Noord-Holland. De postzegels, met een toeslag van 25 cent, kunnen tot en met 5 oktober besteld worden. Op 6 november worden de zegels officieel uitgegeven.

Het thema wordt steeds gekozen voor drie jaar en is dit jaar voor de tweede keer ‘Geef kinderen een veilig thuis’. De opbrengst van de zegelactie wordt besteed aan wereldwijde projecten gericht op veiligheid en ontwikkeling van kwetsbare kinderen. Vorig jaar bracht de actie voor het eerst meer dan tien miljoen euro op.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Basisonderwijs

    Staatssecretaris Becking wil sneller een besluit nemen voor ouders met richtingsbezwaren

    Gisteren om 13:12

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant