Nieuwe brochure: zo wordt het primair onderwijs in 2026 bekostigd
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) heeft de brochure bekostiging voor het primair onderwijs in 2026 gepubliceerd. Hierin staat de systematiek waarmee scholen en samenwerkingsverbanden worden gefinancierd. De bedragen zijn geactualiseerd en aangepast aan de prijspeilingen voor het komende jaar. Dit meldt de PO-Raad.
De brochure geeft inzicht in hoe OCW de bekostiging berekent en welke factoren daarbij een rol spelen. Ook wordt toegelicht wat de gevolgen zijn van fusies of het opheffen van scholen voor de financiering. Daarmee biedt het document scholen en besturen duidelijkheid over hun financiële positie in 2026.
Planning en beschikbaarheid
Naast de berekeningswijze en effecten bevat de brochure een overzicht van de planning. Zo wordt aangegeven wanneer beschikkingen beschikbaar komen en welke stappen scholen kunnen verwachten in de uitvoering van de bekostiging. Het ministerie wil hiermee transparantie bieden en scholen tijdig informeren over de financiële kaders voor het nieuwe jaar.