28 augustus 2025 om 11:29
< 1 min lezen

Nieuwe basisscholen voor Driebergen, want oude gebouwen zijn niet meer geschikt voor onderwijs

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Het is de bedoeling dat er twee basisschoolgebouwen bijkomen in Driebergen. Daarbij gaat het om de Dolfijn en de Ontdekkingsreis. Beide scholen zijn voor leerlingen en docenten niet meer geschikt om in te werken. Er zijn verschillende lekkages in de gebouwen en de verwarmingsketels zijn kapot. Dat meldt het AD.

Basisschool de Dolfijn verhuisde eind 2024 al naar een tijdelijk gebouw. In het oude schoolgebouw zitten er nog vleermuizen, daarom mag het pand nog niet tegen de vlakte.

Gebouwen niet meer geschikt voor onderwijs

Ook wethouder Karin Oyevaar ziet dat de twee basisschoolgebouwen niet meer voor het onderwijs geschikt zijn. “We gaan nieuwe scholen bouwen die goed zijn voor het onderwijs en voor het klimaat.” Beide scholen zouden in 2029, als alles goed verloopt, klaar moeten zijn.

Schoolgebouwen

Er zijn meer schoolgebouwen in de gemeente Utrecht die niet meer voldoen aan de eisen. Een groot gedeelte van de schoolgebouwen werd gebouwd tussen de jaren 50 en 80. Er staan nog acht scholen in dorpen op de planning om in de komende vier jaar te verbouwen. Of er komt een nieuw gebouw.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leerlingen Utrecht op schoolreisje dat betaald is uit solidariteitsfonds

    Vandaag om 09:36
    • Basisonderwijs

    Verenigingen voor schoolbesturen roepen politici op om een voorbeeld te zijn voor de leerlingen

    Vandaag om 09:02

Aankomende evenementen

29 Sep
Conferentie SAMEN (MBO)
  • Utrecht
29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland