6 juli 2017 om 12:26
< 1 min lezen

Nederlandse ‘kinderkoran’ op komst

Naar het voorbeeld van de kinderbijbel verschijnt binnenkort een Nederlandstalig kinderboek over de Koran. Met steun van een aantal grote moslimorganisaties, zoals Islamitische Stichting Nederland (ISN), schreef imam Abdulwahid van Bommel (72) het boek 'De Koran, uitleg voor kinderen'. Uitgeverij Parthenon noemt het "de allereerste Nederlandse kinderkoran''.

Het geïllustreerde kinderboek is geen letterlijke vertaling van het voor moslims heilige boek en de makers hebben rekening gehouden met islamitische regels, bijvoorbeeld over het afbeelden van profeten. Volgens de uitgever is het opgezet in de stijl van ‘filosoferen met kinderen’ en stimuleert het kinderen vooral om zelf vragen te stellen. Het boek wordt aanstaande zondag gepresenteerd in de Ulu-moskee in Utrecht.

Het is de bedoeling dat onder meer islamitische basisscholen het gaan gebruiken. “Veel moslimgezinnen zitten te springen om een andere en vrijere benadering die aansluit bij de veelkleurige Nederlandse samenleving en onze vrije stijl van onderwijs”, aldus Parthenon in de aankondiging. Volgens de uitgever is er ook belangstelling onder niet-moslims die meer over de islam willen weten, maar de Koran onleesbaar vinden.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leerlingen stellen tijdens jaarlijks Kindervragenuur in de Tweede Kamer vragen over AI

    Vandaag om 09:25
    • Basisonderwijs

    Nieuwe kerndoelen zetten punt achter twintig jaar oude richtlijnen – dit moet je weten

    Gisteren om 14:36

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht