Vandaag om 14:29
< 1 min lezen

Meer kinderen te voet of op de fiets naar school door ‘High Five’ in Nieuwegein

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Officieel is het een afstudeeropdracht van de Belgische Authier Degryse, maar het High Five Project is ook een groot succes in Nederland. Zeker in Nieuwegein gaat het de goede kant op. Het doel van het High Five Project is kinderen vaker naar school te laten lopen of fietsen. Dat meldt het AD.

Nadat basisscholen in Alphen aan den Rijn en Soest ermee aan de slag gingen, is nu de Nieuwegeinse basisschool Lucas Galecop aan de beurt. In oktober 2025 leerden de leerlingen de ‘high five-paaltjes’ kennen. Deze paaltjes moesten de kinderen stimuleren om vaker naar school te lopen of fietsen. Als de kinderen naar school gingen, moesten ze zoveel mogelijk punten scoren door de paaltjes aan te tikken met hun hand.

Met de fiets of te voet naar school

Van de 280 leerlingen die op de basisschool in Nieuwegein zitten, besloten er 152 het project een kans te geven. Dit zorgde al voor 2840 ‘High Fives’ en dat staat gelijk aan een afstand van 7100 kilometer. Meer leerlingen komen nu met de fiets of te voet naar school dan met de auto.

Het succes van het project is in Nieuwegein niet onopgemerkt gebleven, want ook basisschool De Meander besloot eraan mee te doen. Of er nog meer scholen volgen, is nog even afwachten.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    OM eist celstraf en beroepsverbod tegen onderwijsassistent voor misbruik twaalfjarig meisje

    Vandaag om 09:37
    • Basisonderwijs

    Basisscholen barsten uit hun voegen, personeelskamer moet wijken voor leerlingen

    Gisteren om 10:26

Aankomende evenementen

28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
30 Jan
Open dagen
  • Zuid-Holland