11 november 2025 om 14:10
< 1 min lezen

Leerlingen op Texel ontvangen Sinterklaas met zelfgeschreven lied

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

De leerlingen van basisschool Durperhonk in De Cocksdorp op Texel zijn druk bezig met de landelijke intocht van Sinterklaas. De Goedheiligman komt zaterdag 15 november namelijk aan in de haven van Oudeschild. Alle leerlingen staan dan op de kade om een speciaal lied voor Sinterklaas te zingen. Dat meldt NH Nieuws.

Niet alleen het bijzondere lied wordt gezongen. De leerlingen van basisschool Durperhonk gaan ook nog verkleed als vuurtoren naar de haven van Oudeschild. Alle scholen van Texel mogen zich laten zien tijdens de intocht van Sinterklaas.

Sinterklaas verwelkomen op Texel

Met het speciale lied verwelkomen de leerlingen Sinterklaas op Texel. Het lied gaat dan ook over het eiland, de vuurtoren en over Sinterklaas zelf. En omdat het lied ook over de vuurtoren gaat, gaan de leerlingen verkleed als het beroemdste symbool van Texel. Dat is namelijk de vuuroren bij De Cocksdorp.

Dans oefenen

De leerlingen zijn nog druk bezig met het oefenen van het dansje dat bij het lied hoort. Ze hebben nog even de tijd, want Sinterklaas zal op zaterdag 15 november rond 12.30 uur aanmeren in de haven van Oudeschild.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Tussentijdse evaluatie Masterplan Basisvaardigheden toont geen effect op leerprestaties

    5 december 2025 om 14:20
    • Basisonderwijs

    Bouw nieuw Integraal Kindcentrum De Keyser officieel van start gegaan

    5 december 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel