13 augustus 2013 om 11:06
< 1 min lezen

Leerlingen Netterden dragen historische kleding

NETTERDEN - Onlangs vond tijdens het Fest der Kulture in Emmerik, ook wel bekend als het Hanzefeest, de presentatie plaats van een groep die historische kleding draagt. Deze groep wordt gevormd door leden van de Vereniging Leefbaarheid Netterden en door leerlingen van basisschool St. Walburgis. Daarover bericht de website van De Gelderlander.

De leden van deze bijzondere groep laten van tijd tot tijd zien hoe fraai de kleding uit de tijd van Maria van Nassau was. Er zijn kostuums gemaakt voor circa 45 mensen. De meeste daarvan zijn bedoeld voor kinderen.

Maria van Nassau (1556-1616) was het derde kind en de tweede dochter van Willem van Oranje en Anna van Egmont. Zij voerde na het overlijden van haar moeder de titel gravin van Buren.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leerlingen uit Spijk trappen Klimaatweek voor jongeren af

    Gisteren om 11:18
    • Basisonderwijs

    Deze school heeft de prijs voor ‘mooiste schoolgebouw van Nederland’ gewonnen

    Gisteren om 09:42

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant