28 juni 2013 om 11:43
< 1 min lezen

KPC biedt scholingsprogramma begripsontwikkelend voorlezen

DEN BOSCH – Dat voorlezen bijdraagt aan de taalontwikkeling van jonge kinderen is bekend. Er zijn echter ook steeds meer aanwijzingen dat prentenboeken ook bijdragen aan de literaire, sociaal-emotionele en rekenkundige begripsontwikkeling van de kinderen. Om in te spelen op dit 'begripsontwikkelend voorlezen' heeft KPC Groep een scholingsprogramma opgesteld. 

Het scholingsprogramma bestaat uit 5 bijeenkomsten, waarbij wordt gefocust op het voorlezen in combinatie met begripsontwikkeling van kleuters. Er is onder andere aandacht voor de waarde van prentenboeken voor een brede ontwikkeling van jonge kinderen, inhoudsgericht en interactief voorlezen en de voorleesaanpak en bijbehorende leeshouding. 
 
Praktijk centraal
Door theorie te koppelen aan praktische opdrachten die direct ingezet kunnen worden, staat de onderwijspraktijk in het scholingsprogramma centraal. Het programma is bedoeld voor leerkrachten groep 1 en 2, intern begeleiders groep 1 en 2 en PABO-docenten onderbouwcoördinatoren. 
 
Het programma is ontwikkeld in samenwerking met de Rijksuniversiteit Groningen, Tilburg University, Universiteit Utrecht en Stichting Lezen. 
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Slechte klaslokalen Alphen aan den Rijn zorgen voor bibberen in de winter en zweten tijdens de zomer

    Vandaag om 10:18
    • Basisonderwijs

    Het Klokhuis verdiept zich opnieuw in AI 

    Gisteren om 16:04

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant