Kinderen krijgen op Schiphol leesvoer mee voor tijdens de vakantie
26 juli 2023 om 16:37
< 1 min lezen

Kinderen krijgen op Schiphol leesvoer mee voor tijdens de vakantie

De boekenbranche gaat zaterdag en zondag op de luchthavens Schiphol en Zaventem kinderen en hun ouders wijzen op het belang van lezen in de vakantie. Boekenkoepel CPNB en reisorganisatie TUI gaan op de twee luchthavens duizenden 'besties' aanbieden aan jonge kinderen die op vakantie gaan.

Besties zijn chips die gekoppeld kunnen worden aan een smartphone. Hierdoor kunnen kinderen twee korte gesproken verhalen horen: eentje van Dolfje Weerwolfje en eentje van Kolletje & Dirk. Dit zijn twee populaire boekenreeksen onder jonge kinderen. CPNB en TUI hopen dat kinderen en ouders op deze manier op het idee worden gebracht om ook op vakantie te blijven lezen.

Vakantieleesdip 

Met de actie wil het CPNB de zogenoemde ‘vakantieleesdip’ onder kinderen tegengaan. Uit onderzoek blijkt dat veel kinderen na de schoolvakantie terug naar school gaan met een lager leesniveau dan dat ze in het schooljaar hadden opgebouwd. Een leesdip in de zomervakantie treft vaak de kinderen die juist al moeite hebben met lezen, stelt directeur Eveline Aendekerk van CPNB. “Leraren zien te vaak dat leerlingen na de vakantie met een lager leesniveau terugkomen in de klas”, zegt ze. “Dat is ontzettend jammer en onnodig. Met dagelijks vijftien minuten lezen is deze leesdip al te voorkomen.”

Onlinelijst met boekentips 

Behalve de ‘besties delen CPNB en de organisatie De Schoolschrijver, die lezen onder jongeren bevordert, vanaf dit weekend ook onlinelijsten met boekentips die deze doelgroep in de vakantie kan lezen. Op de tiplijsten voor de onder- en de bovenbouw staan de Zilveren Griffels en Penselen 2023, de winnaars van de Kinderjury en een selectie van de mooiste zomerboeken van bekende kinderboekenschrijvers.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland