22 oktober 2020 om 17:45
< 1 min lezen

Hoe vind je zélf dat het gaat? Japke-d. Bouma over onderwijsjeukwoorden

De participatiesamenleving, het keukentafelgesprek, intersectorale kwaliteitskaders, leerpleinen, 21st-century skills, het gebruik van jargon in het onderwijs en in de zorg neemt toe. Schrijfster en NRC-columniste Japke-d. Bouma zet zich al jaren in tegen het gebruik van deze onbegrijpelijke termen. 

Ze vindt het ‘dikdoenerij’ maar de verkapte termen worden ook gebruikt voor het ‘maskeren van een verslechtering’. Of omdat degene eigenlijk geen idee heeft waar hij of zij het over heeft.
 
In haar nieuwe boek ‘Hoe vind je zélf dat het gaat’ dat in oktober uitkwam, schrijft ze onder andere over de ergste jeukwoorden (Bouma’s aanduiding van jargon) in de zorg en het onderwijs. “Geef gewoon een helder antwoord en zeg wat je bedoelt.” Lees het hele interview met Japke-d. Bouma hier!
 
Door: Nationale Onderwijsgids
Afbeelding: Charlotte van Egmond/EO

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Landgraafse schoolpleinen op slot door ontbrekende certificaten speeltoestellen

    Vandaag om 12:56
    • Basisonderwijs

    Onzekerheid over voortbestaan basisschool in Lunetten

    Vandaag om 09:08

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht