23 september 2025 om 09:05
< 1 min lezen

Getroffenen gijzeling school Bovensmilde krijgen vijftig jaar na dato alsnog meer ondersteuning

Door: ANP

Bijna vijftig jaar na de gijzeling in een lagere school in Bovensmilde komt er alsnog meer ondersteuning voor getroffenen die daar behoefte aan hebben. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) meldt in een Kamerbrief dat een deel van de mensen die de gijzeling meemaakten, of hun naasten, nog steeds traumaklachten ervaart door de gebeurtenissen van destijds. Zo komt er een steunpunt om betrokkenen naar passende zorg te leiden.

Vier Zuid-Molukse jongeren drongen in mei 1977 de school in het Drentse dorp binnen en gijzelden 105 kinderen en vijf leraren. Na enkele dagen werden de kinderen vrijgelaten. Na bijna drie weken beëindigde het leger de actie.

Persoonlijke gevolgen voor betrokkenen

Het kennisinstituut WODC deed onderzoek naar de persoonlijke gevolgen voor betrokkenen. Het blijkt dat overheden destijds wel maatregelen troffen om slachtoffers te ondersteunen, maar dat dit niet voor iedereen voldoende was. Ook bestonden er toen nog geen speciale hulpprogramma’s voor traumaverwerking.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Prachtig nieuwe schoolgebouwen in Twente, maar geen stekker die werkt

    Vandaag om 15:16
    • Basisonderwijs

    Hoe zit het met de onderwijsuren als je vanwege code rood niet naar school kunt?

    Vandaag om 13:23

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht