24 mei 2016 om 16:19
< 1 min lezen
Erfgoedproject start op Brede School Bergentheim
Vrijdag 27 mei overhandigen leerlingen van groep 8 van de Casper Diemerschool en de Ds. Koningsbergerschool het lesmateriaal van het erfgoedproject Bergentheim aan wethouder Jannes Janssen. Hiermee gaat het erfgoedproject in Bergentheim officieel van start.
Het erfgoedproject is opgezet voor de Brede School Bergentheim vanuit de provinciale subsidie ‘Cultuureducatie met kwaliteit’. Stichting Oversticht ontwikkelde het lesmateriaal voor het erfgoedproject samen met de twee basisscholen in Bergentheim. In samenwerking met de historische vereniging pleegde het Oversticht nader onderzoek in het gebied. Tijdens het project maken leerlingen kennis met de geschiedenis van hun dorp.
Ontdekkingsreis door Bergentheim
Het lespakket ‘Ontdekkingsreis door Bergentheim’ is opgebouwd uit vier lessen, bedoeld voor groep 5 t/m 8. Elke les gaat over een bepaalde periode. Bij alle lessen staan de ontwikkelingen in het dorp Bergentheim in een periode centraal. De leerlingen verkennen bij elke les als onderzoeker hun eigen omgeving. De ene keer doen ze dat als archeoloog, dan weer als cartograaf, historicus of genealoog. De lessen zijn vakoverstijgend en vormen een doorlopende leerlijn.
Officiële start erfgoedproject Bergentheim
De officiële start is op vrijdag 27 mei in Museumboerderij Den Hof, Kanaalweg Oost 39a in Bergentheim. Het programma is als volgt:
- 10:45 uur Inloop/ontvangst met koffie
- 11:00 uur Welkomstwoord door één van de schooldirecteuren
- 11:05 uur Toelichting op het project door Maartje van Helmondt/Stichting Oversticht
- 11:15 uur Overhandiging van erfgoedmethode aan wethouder J. Janssen door leerlingen van groep 8 beide basisscholen
- 11:20 uur Start interactief gedeelte samen met de leerlingen en leerkrachten (ter illustratie van de methode)
- 11:30 uur Einde interactief gedeelte en afsluiting officiële gedeelte
- 11:35 uur Mogelijkheid tot korte rondleiding
- 11:45 uur Einde programma