14 juni 2012 om 10:40
< 1 min lezen

Eindtoets basisonderwijs volgend jaar begin februari

DEN HAAG - De Cito-eindtoets voor basisschoolleerlingen vindt in 2013 op 5, 6 en 7 februari plaats. Dat hebben het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschap (OCW) en het Centraal Instituut voor Toetsontwikkeling (Cito) onlangs afgesproken. Dat meldt de Rijksoverheid.

Het wetsvoorstel voor de invoering van een centrale eindtoets is nog niet behandeld door de Tweede Kamer. Het ministerie van OCW en Cito willen scholen echter snel duidelijkheid geven, zodat ze er in hun voorbereiding op het nieuwe schooljaar rekening mee kunnen houden. Om die reden is besloten de situatie in het schooljaar 2012-2013 ongewijzigd te laten. De scholen zijn daar recentelijk over geïnformeerd.

Op dit moment ligt het wetsvoorstel voor de invoering van een centrale eindtoets in de Tweede Kamer. En belangrijk uitgangspunt van de centrale eindtoets is dat de toets in april zal plaatsvinden. Dit leidt ertoe dat in groep 8 meer tijd aan onderwijs wordt besteed.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leerlingen Utrecht op schoolreisje dat betaald is uit solidariteitsfonds

    Gisteren om 09:36
    • Basisonderwijs

    Verenigingen voor schoolbesturen roepen politici op om een voorbeeld te zijn voor de leerlingen

    Gisteren om 09:02

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant