30 april 2020 om 15:27
< 1 min lezen

Duits coronaonderzoek: kinderen vermoedelijk net zo besmettelijk

Kinderen kunnen het coronavirus waarschijnlijk net zo makkelijk overdragen als volwassenen. Het aantal virusdeeltjes in de luchtwegen is bij alle leeftijdsgroepen hetzelfde, aldus onderzoekers in Berlijn. Dit meldt ANP.

Zij waarschuwen dan ook voor een onbeperkte opening van scholen en kinderdagverblijven. De studie door wetenschappers onder leiding van viroloog Christian Drosten is nog niet gecontroleerd door onafhankelijke deskundigen.

Het was al bekend dat kinderen met griep zeer hoge concentraties virusdeeltjes in de keel hebben.

RIVM: kinderen spelen geen grote rol bij verspreiding coronavirus

Het RIVM kwam eerder tot een andere conclusie: alle onderzoeken binnen en buiten Nederland wijzen er echter op dat jonge kinderen geen grote rol spelen bij het coronavirus. De experts in het Outbreak Management Team hebben er daarom vertrouwen in dat de basisscholen geleidelijk weer open kunnen gaan.

Verschillende coronamaatregelen

In Duitsland mogen alleen de examenklassen in het voortgezet onderwijs vanaf 4 mei weer naar school, en daarnaast het laatste jaar van de basisschool. Daarna zullen stapsgewijs de andere klassen weer openen. Nederland laat juist de jongste kinderen na 11 mei weer naar school gaan. Lees hier hoe het komt dat beide landen zo’n tegengestelde visie hebben op het versoepelen van de coronamatregelen voor kinderen.

Door: Natinale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Mazelenuitbraak op basisschool Almere kwam door familievakantie naar Marokko

    Vandaag om 15:52
    • Basisonderwijs

    Vuurwerk in gebouw van basisschool in Maarssen gegooid

    Vandaag om 13:24

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant