14 september 2016 om 12:52
< 1 min lezen

Drentse scholen willen meer meesters

Op Drentse basisscholen staan bijna geen meesters meer voor de klas. De wens voor mannelijke collega’s  is bij de vrouwelijke leerkrachten echter groot. Dat meldt RTV Drenthe.

De juffen op CBS Het Kompas in Assen vinden het jammer dat er geen enkele meester in hun team zit. Zou er een mannelijke collega bij komen, dan kan die er in elk geval voor zorgen dat vergaderingen een stuk korter worden. Volgens directrice Ellen Sonnemans zorgt een man voor meer onderlinge balans in het team. Daarom ziet zij op haar school graag een paar meesters voor de klas staan.

Leerkracht Bea Koster van de Asser basisschool denkt dat mannen voor de klas moeten kunnen doen wat ze goed kunnen en wat ze zelf leuk vinden. Dat is volgens haar een oplossing om meer meesters in het basisonderwijs te krijgen.

Veel mannen denken ten onrechte dat werken in het onderwijs niet goed verdient. Die indruk heeft Sonnemans althans. Als er in de nabije toekomst meer mannen voor de klas komen, motiveert dat vanzelf ook andere mannen. Met die hoop in het achterhoofd, wordt er op verschillende plaatsen in de provincie aandacht besteed aan het onderwerp meesters voor de klas. Ook pabo’s doen er alles aan om de opleiding voor mannen aantrekkelijk te maken. In Drenthe is momenteel slechts een achste van alle leerkrachten man.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool Goor houdt leerlingen tijdens de pauze binnen vanwege een wolf

    Vandaag om 12:58
    • Basisonderwijs

    Belangrijke mijlpaal in herziening curriculum met laatste kerndoelen

    21 november 2025 om 16:20

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel