17 maart 2015 om 17:15
< 1 min lezen

Calcola-game: om (hoofd)rekenen scholieren te trainen

Een bordspel om het (hoofd)rekening bij leerlingen te trainen, dat is de Calcola-game. Het borspel is bedoeld voor leerlingen in het basis-, speciaal- en voortgezet onderwijs. Het is te gebruiken in combinatie met of naast de methode die op school gebruikt wordt voor het rekenonderwijs. Ook is de Calcola-game geschikt om thuis te spelen. 

Bij het bordspel horen opdrachtkaartjes die zijn verdeeld over de vier hoofdbewerkingen: optellen, aftrekken, vermenigvuldigen en verdelen. Elke groep bevat 144 opdrachtsommen. Overigens staat er op de bijgeleverde cd-rom van elke bewerkingsgroep een format, deze bevat nog veel meer opdrachtsommen.

In de bijgeleverde handleiding staan diverse spelvarianten beschreven. Deze variëren van het spelen van een verkorte variant tot het aanbieden van een bepaalde hoeveelheid opdrachtsommen. Het bordspel “Calcola-game” is geschikt voor twee tot vier individuele spelers of twee tot vier groepen van elk twee spelers. Het spel is hier te bestellen.

(Dit is een advertorial)

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant