7 december 2015 om 09:58
< 1 min lezen

Bij een op de zes leerlingen schooladvies aangepast na maken eindtoets

(ANP) - Bij een op de zes leerlingen uit groep 8 is het schooladvies aangepast na het maken van de eindtoets vorig schooljaar. Ongeveer 37.000 kinderen (23 procent) scoorden hoger dan het advies dat hun docent vooraf had gegeven, schreef staatssecretaris Sander Dekker vrijdag aan de Tweede Kamer.

Het was vorig schooljaar voor het eerst dat docenten het advies gaven voordat de leerlingen de eindtoets maakten. Het advies van de docent is daardoor van grotere waarde. Als een leerling de toets slechter maakt dan verwacht (door zenuwen bijvoorbeeld), blijft het advies van de leraar leidend. En als een leerling juist beter scoort dan verwacht, kan het advies naar boven worden aangepast.

De invoering van de nieuwe opzet is zonder noemenswaardige problemen verlopen, geeft Dekker verder aan. Een representatief beeld ontbreekt nog. Begin 2017 komt er een eerste tussenrapportage en de eindrapportage is begin 2019.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Koningin Máxima bezoekt grootste schoolband van Nederland

    Gisteren om 15:37
    • Basisonderwijs

    Misleidend lesmateriaal zuivelsector vervangen, nu ook aandacht voor plantaardige melk

    Gisteren om 14:03

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland