29 augustus 2012 om 09:49
< 1 min lezen

Basisschoolleerlingen en Kamerleden debatteren in Den Haag

DEN HAAG - Vandaag gaan twintig Schiedamse basisschoolleerlingen op het Plein in Den Haag het debat aan met een aantal Tweede Kamerleden. Centraal tijdens het debat staat de actuele toestand van de kinderrechten in Nederland.

Het debat met volksvertegenwoordigers van de grootste politieke partijen maakt deel uit van een project rondom de Tweede Kamerverkiezingen, georganiseerd door Stichting Kik’r. Deze stichting wil via onder meer de Schiedamse Kindergemeenteraad jongeren stimuleren en begeleiden bij het vormen en verkondigen van een eigen mening, zodat de stem van kinderen in de politiek vaker wordt gehoord.

Vandaag leggen de kinderen ook de Haagse advocate Patricia Scholtes (gespecialiseerd in jeugdrecht) en enkele vertegenwoordigers van Defence For Children het vuur na aan de schenen. Daarnaast gaan ze in gesprek met Nationale Kinderombudsman Marc Dullaert.

Verder overhandigen zij de onderzoeksresultaten van de Grote Politieke Kik’r Enquête. De uitslag van deze enquête is gebaseerd op onderzoek onder circa achthonderd basisschoolleerlingen en vormt een indicatie van wat kinderen belangrijk vinden rondom kinderrechten in ons land.

Via Nieuwsbank.nl

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Twee leerlingen gewond tijdens schoolreisje door vooruitrollende bus

    Gisteren om 13:46
    • Basisonderwijs

    Scholen zijn tegen meldplicht bij intimidatie en ernstig pestgedrag

    Gisteren om 12:57

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht