23 september 2025 om 12:34
< 1 min lezen

Basisscholen uit Drenthe laten Week tegen Pesten aan zich voorbij gaan

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Het nieuwe schooljaar is alweer even bezig. Die eerste weken is het belangrijk om een positieve en veilige dynamiek in de klas te creëren, zegt Stichting School en Veiligheid. Deze stichting organiseert ieder jaar de Week Tegen Pesten. Deze week ging maandag 22 september officieel van start. Dat meldt RTV Drenthe.

2500 scholen in Nederland doen in 2025 mee aan de Week tegen Pesten. 53 scholen staan in Drenthe. Dit zijn 24 scholen uit het primair onderwijs en 29 middelbare scholen of mbo’s. Volgens de Stichting School en Veiligheid doen scholen er alles aan om het pesten aan te pakken, maar het blijft lastig.

Pesten in de klas

17 procent van de leerlingen in het basisonderwijs van schooljaar 2021/2022 gaf aan weleens gepest te worden. Dat staat in de Landelijke Veiligheidsmonitor. Deze cijfers zijn ten opzichte van schooljaar 2020/2021 gestegen. Toen gaf namelijk 14 procent van de leerlingen aan weleens gepest te worden.

Programma tegen pesten

Maar van de ruim 300 scholen in Drenthe doen er maar 53 mee aan de Week tegen Pesten. De Drentse basisscholen uit Assen, Vries, Borger, Grolloo en Peize die niet meedoen aan de Week geven aan dat ze zelf een programma tegen pesten ontwikkeld hebben. Op die scholen komt pesten nauwelijks voor, laten ze weten. Er worden al wekelijks lessen gegeven over hoe je met elkaar om moet gaan in de klas, en daar hoort het onderdeel pesten ook bij, aldus de scholen.

De school uit Assen geeft aan vroeger wel te hebben meegedaan aan de Week tegen Pesten, maar tegenwoordig besteden ze op een andere manier aandacht aan het onderwerp.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Zwolle investeert in toekomstbestendige schoolgebouwen

    14 november 2025 om 16:11
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Gemert tijdelijk ontruimd na melding gaslucht

    14 november 2025 om 14:55

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht