12 oktober 2021 om 13:32
< 1 min lezen

Basisscholen bang voor griepseizoen, te weinig invallers beschikbaar

Gelderse basisscholen hebben te weinig invalkrachten en maken zich zorgen nu het griepseizoen nadert. Er is sowieso een groot tekort aan leerkrachten binnen het onderwijs en daarom maken veel basisscholen gebruik van invalkrachten. Een groot deel van deze invallers heeft de afgelopen tijd een vaste baan elders gevonden en dat betekent dus een tekort voor de scholen. Dit meldt Omroep Gelderland.

Proominent in de regio Ede is één van die schoolinstellingen met problemen. Ze krijgen de invalbeurten niet meer opgevuld en dat betekent dat er bij een zieke leerkracht op zoek moet worden gegaan naar een invaller.  “We hebben helaas ook al meegemaakt dat we klassen naar huis moesten sturen”, aldus directeur Geert Simons.

Naderende griepseizoen

Simons is bang voor het naderende griepseizoen en verwacht dat er nog meer klassen thuis moeten blijven. Ook is Proominent bezig om op alle mogelijke manieren gaten op te vullen. Zo zijn ze op dit moment bezig met een campagne om nieuwe leerkrachten en invallers in dienst te nemen. 

Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland