Basisscholen annuleren Koningsspelen vanwege het slechte weer
19 april 2024 om 15:31
< 1 min lezen

Basisscholen annuleren Koningsspelen vanwege het slechte weer

Veel basisscholen laten de traditionele Koningsspelen op vrijdag 19 april aan zich voorbijgaan. Er wordt namelijk veel regen, wind en kou voorspeld en daar wordt niemand blij van tijdens het buiten sporten. Een aantal scholen zal de Koningsspelen binnen houden, maar omdat de klassen met kinderen tegenwoordig uitpuilen is dat niet overal mogelijk. Dat meldt Omroep Brabant.

Voor de 1200 leerlingen uit Boxtel gaan de Koningsspelen vanwege het weer niet door. Directeur van Brede Scholen Boxtel, Ghislaine de Brouwer, legt uit dat de sportvelden nu al sompig zijn. En terwijl sommige scholen de sportieve dag naar binnen verplaatsen, konden zeven basisscholen in Boxtel niet op de korte termijn nog een programma voor binnen maken.“Kinderen buiten laten sporten met dit weer is ook geen optie. Het regent niet alleen, het is met acht graden ook redelijk koud.”

Start van de Koningsspelen in 2013

De basisscholen in Boxtel doen al vanaf de start van de Koningsspelen in 2013 mee aan deze sportieve dag. In al die jaren is dit de eerste keer dat de spelen niet doorgaan.

Annuleren 

Niet alleen in Boxtel worden de Koningsspelen geannuleerd, ook in de gemeente Loon op Zand vinden ze plezier en veiligheid het belangrijkste. En dat is met deze slechte weersomstandigheden niet mogelijk. De Koningsspelen in 2025 moeten daarom extra mooi worden.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland