17 oktober 2025 om 12:05
< 1 min lezen

AI-hulpleraar geeft nu ook les in Overijssel

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

OBS Azelo in Ambt Delden is in Twente de eerste school waar een AI-docent voor de klas staat. Hulpleraar Lexie helpt de leerlingen in de bovenbouw met vragen, uitleg en animaties in meerdere talen. Voor de Oekraïense leerlingen in de klas ook heel fijn. Dat meldt Oost.

Leerkracht van de gecombineerde groep 6, 7 en 8, Jorn, staat er niet meer alleen voor. Bij zijn lessen krijgt hij hulp van Lexie. Een hologram in een glazen kast.

Animaties

Leerlingen kunnen bij Lexie terecht met vragen over de lesstof. En ze voegt tijdens de lessen animaties toe. Als de leerlingen bijvoorbeeld aardrijskunde krijgen, kan Lexie een doorsnede van een wereldbol op het scherm laten zien.

Lexie staat nu al zo’n drie weken in de klas. De school kan via een USB-stick, die verbonden is met het systeem achter Lexie, zelf informatie selecteren op het lesniveau van de klassen. De leerlingen kunnen veilig met Lexie werken en krijgen niet opeens rare antwoorden te zien.

AI in de klas

De schooldirecteur is heel enthousiast over AI in de klas. Hij vindt Lexie een waardevolle aanvulling op het onderwijs. Maar de holografische docent is geen vervanging voor gewone leraren. “Een leraar kent de leerling door en door en kan emotionele ondersteuning bieden als dat nodig is.”

Lesstof vertalen

Lexie kan lesstof vertalen en in meerdere talen uitleg geven. Er zitten namelijk ook een aantal leerlingen uit Oekraïne op de school. In de herfstvakantie reist Lexie af naar een internationale onderwijsconferentie in Rome. Ze is daar een voorbeeld voor de innovatie in het basisonderwijs. Daarna keert ze weer terug naar de basisschool in Azelo.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    ‘Langs basisscholen moeten auto’s 30 kilometer per uur gaan rijden’

    Vandaag om 08:50
    • Basisonderwijs

    Religieus onderwijs mag van CDA-leider Bontenbal botsen met democratische waarden

    Gisteren om 09:27

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant