Vandaag om 14:52
< 1 min lezen

Aanvullende onderwijsbegroting met 400 miljoen extra aan bezuinigingen aangenomen door Eerste Kamer

Door: ANP

De Eerste Kamer heeft met een ruime meerderheid de aanvullende onderwijsbegroting aangenomen. Meerdere partijen die in de Tweede Kamer tegen hadden gestemd, stemden dinsdag in de Eerste Kamer alsnog voor. In de begroting staat voor ruim 400 miljoen euro aan extra bezuinigingen.

In de Tweede Kamer stemden ChristenUnie, SGP, CDA en JA21 nog tegen de begroting. Senator Hendrik-Jan Talsma (CU) zei dat zijn partij voor stemt, omdat het kabinet de bezuiniging op de onderwijskansenregeling heeft teruggedraaid. GroenLinks-PvdA, D66, Volt en de SP stemden tegen de begroting.

In de begroting staat een voorstel van de Partij voor de Dieren tegen proeven op apen. Doordat de begroting is aangenomen, moet dit worden uitgevoerd. Daardoor gaat de komende jaren minder geld naar apenproeven. Demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) heeft onlangs gezegd dat hij op zoek wil gaan naar een andere manier om de proeven te betalen. Hoe hij dat voor zich ziet, is onduidelijk.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Stem jij morgen voor het onderwijs? Dit zijn de belangrijkste standpunten op een rij

    Vandaag om 16:06
    • Basisonderwijs

    Zo vraag je een laptopvergoeding of kindpakket aan

    Vandaag om 13:02

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland