8 juni 2023 om 11:34
< 1 min lezen

Aanvraag goedgekeurd van 31 nieuwe scholen door minister Wiersma

Onderwijsminister Dennis Wiersma heeft de aanvragen voor 31 nieuwe scholen goedgekeurd, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. In de meeste gevallen (22 scholen) gaat het om aanvragen van al bestaande schoolbesturen, die bijvoorbeeld een vestiging zelfstandig verder willen laten gaan. De nieuwe scholen mogen in augustus 2024 hun deuren openen.

Het gaat om 25 nieuwe basisscholen en zes middelbare scholen. Tien andere aanvragen zijn afgewezen. Daar zit bijvoorbeeld een school bij die bijzonder onderwijs wil aanbieden in het Brabantse Waalre. Onder de geaccepteerde nieuwe scholen zit onder meer het Aida College, de islamitische middelbare school in Den Haag waarvan de aanvraag vorig jaar werd afgewezen.

Beoordeling

Bij de beoordeling van nieuwe plannen heeft de minister vooral gelet op de verwachte kwaliteit en de belangstelling bij ouders en leerlingen. Deze ronde is het voor het eerst niet meer toegestaan om ouders te belonen voor het afgeven van een ouderverklaring. Wiersma noemt dit “zeer ongewenst”. Bij één aanvraag bleek hier toch sprake van te zijn, zegt de minister zonder een naam te noemen. Dit initiatief heeft zich teruggetrokken.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Ouders klagen school aan bij College voor de Rechten van de Mens na conflict over Free Palestine-shirt

    Gisteren om 14:53
    • Basisonderwijs

    Goede samenwerking tussen gemeenten en schoolbesturen voor betere toezicht en handhaving

    Gisteren om 14:20

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg