12 september 2016 om 07:31
< 1 min lezen

Alleen in eerste jaar bindend studieadvies

Alleen aan het eind van het eerste jaar mag een universiteit of hogeschool een bindend studieadvies (BSA) geven. Dat schrijft minister Jet Bussemaker van Onderwijs vrijdag aan de Tweede Kamer.

Voor deze regel gelden enkele uitzonderingen. Het gaat dan om studenten met bijzondere persoonlijke omstandigheden, deeltijdstudenten en studenten die later in het eerste studiejaar zijn ingestroomd.

Een meerderheid in de Kamer nam vorig jaar juli een motie aan waarin stond dat studenten alleen na het eerste jaar van hun bachelor een bindend studieadvies mochten krijgen. De Kamer – inclusief haar eigen PvdA – keerde zich tegen een plan van Bussemaker om ook in het tweede of derde studiejaar zo’n advies in te voeren.

Eerder dit jaar werd bekend dat studenten nog steeds in het tweede studiejaar van de universiteit of hogeschool werden verwijderd omdat ze te weinig studiepunten hadden. Met de brief wil de minister “duidelijkheid scheppen zodat het voor zowel instelling als student helder is hoe het BSA moet worden toegepast”.

PvdA’er Mohammed Mohandis is tevreden met de brief van Bussemaker. Onderwijsinstellingen die zich vanaf nu niet houden aan deze regeling “moeten door de minister direct worden aangepakt”, zegt hij in een reactie.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    Staatsbezoek richt zich op journalistiekonderwijs in Tilburg

    12 september 2025 om 15:39
    • HBO

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    12 september 2025 om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht