Na twee jaar thuisonderwijs gaan alle remmen weer los op schoolreisje
10 juni 2022 om 16:13
< 1 min lezen

Na twee jaar thuisonderwijs gaan alle remmen weer los op schoolreisje

Het is ongekend druk met schoolreisjes. Na twee jaar veel thuisonderwijs en veel lockdowns kunnen scholen eindelijk weer met z’n allen op pad. Dit leidt tot topdrukte bij touringcarbedrijven en attractieparken. Dit meldt NOS.

Marco Out van busbedrijf Van der Valk Tours uit Alphen aan den Rijn geeft aan dat het nog nooit eerder zo hectisch is geweest in een schoolreisseizoen. Dat het huren van een touringcar dit jaar duurder is dan normaal, door de hoge brandstofprijzen, weerhoudt de scholen er niet van om alsnog een te boeken om op schoolreisje te kunnen gaan. Er zijn nauwelijks nog bussen verkrijgbaar.

Alle remmen los

Bij familiepark Drievliet in Den Haag klinkt overal weer kindergelach. Gaby Aponno, woordvoerder van het park, geeft aan een typisch schoolreispark te zijn en het hiervan te moeten hebben. Alle remmen kunnen nu weer even losgaan na de afgelopen twee jaar veel tijd te hebben verbracht achter een beeldscherm. Aponno durft nog niet te zeggen of er nu meer boekingen zijn dan voor corona.

Woensdagen

Opvallend is dat er op iedere dag van de week een schoolreisje kan zijn. Zelfs op woensdag, terwijl dit normaal gesproken een dag is waarop kinderen in de middag vrij zijn.

Door: Nationale Onderwijsgids / Eline Boer

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland