Lekker naar Buiten!-bijdrage voor scholen weer aan te vragen
7 maart 2022 om 11:07
< 1 min lezen

Lekker naar Buiten!-bijdrage voor scholen weer aan te vragen

Alle scholen in het primair, voortgezet en middelbaar beroepsonderwijs kunnen vanaf 7 maart een aanvraag indienen voor de ‘Lekker naar Buiten!’ stimuleringsbijdrage. Dit kan tot en met dinsdag 19 april. Voorgaande jaren ging de regeling altijd open in september, maar dat is nu verplaatst naar maart. Met de bijdrage kan de school gaan moestuinieren, koken of een excursie organiseren op het gebied van voeding. Dat meldt Jong Leren Eten.  

“Met deze bijdrage willen we bereiken dat kinderen en jongeren leren om gezonde en duurzame keuzes te maken rond voeding”, vertelt programmacoördinator Ellen Leussink van Jong Leren Eten. Het belangrijkste is dat scholen erop uit gaan en ervaringsgericht gaan leren. Daarbij kan je denken aan een les op een boerderij, een eigen moestuin aanleggen of een kookworkshop.

Selectiecriteria 

Als er teveel inschrijvingen zijn gelden er selectiecriteria, maar scholen die de bijdrage nog niet eerder hebben gekregen krijgen voorrang. Medio mei 2022 krijgen scholen die belangstelling hebben getoond per mail bericht of zij de stimuleringsbijdrage Jong Leren Eten toegekend krijgen of niet. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Relevante artikelen

Alles van mbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Basisonderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Basisonderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland