Online lesgeven bedreigt het sociale aspect van het academisch onderwijs
27 januari 2022 om 11:51
< 1 min lezen

Online lesgeven bedreigt het sociale aspect van het academisch onderwijs

Vorig jaar heeft de Tweede Kamer een motie aangenomen waarin stond dat fysiek onderwijs de norm moet zijn. Dit met het oog op de kwaliteit van het onderwijs en het studentenwelzijn. De LSVb is bang dat de motie naar de achtergrond verdwijnt. “We weten niet hoeveel instellingen van plan zijn om op de lange termijn online les te blijven geven, maar we hebben van een aantal instellingen gehoord dat ze dat wel willen.”

Flexibiliteit voor studenten 

De vakbond ziet ook wel voordelen aan het online lesgeven. “Online lesgeven biedt flexibiliteit voor de studenten.” Zeker als het gaat om een college waar een docent alleen maar aan het vertellen is, is het fijn dat studenten online kunnen kijken

Sociale elementen 

Hooge wijst nog op een belangrijk aspect van fysiek onderwijs. “De sociale elementen van academisch lesgeven en studeren, zoals een vriendelijk gesprek met de professor of een andere student, worden ernstig belemmerd.” Bovendien is het volgens Hooge een misvatting dat online onderwijs efficiënter en kosteneffectiever is. 

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Corona-dossier

    Onthaasten

    18 augustus 2025 om 08:21
    • Corona-dossier

    Soms zeg je meer wanneer je luistert

    1 juli 2025 om 07:08

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht