Veiligheidsvest voor politie Groningen ontworpen door student Hanze
6 januari 2022 om 10:52
< 1 min lezen

Veiligheidsvest voor politie Groningen ontworpen door student Hanze

Mathijs Volker, student aan de Hanzehogeschool in Groningen heeft voor zijn afstudeerproject een veiligheidsvest voor de politie ontworpen. “De bedoeling van het vest is dat de drager van het vest beschermd wordt tegen aanvallen vanuit de rug”, aldus Volker.  Dit meldt RTV Noord. 

Er zit een camera aan de achterkant van het vest. Als er een aanvaller van achteren aankomt met een mes dan geeft het vest een waarschuwing. “De drager van het vest krijg op deze manier een stukje bescherming.”

5G student battle

Het idee is bedacht door een aantal studenten tijdens de 5G student battle en Volker bracht het idee tot werkelijkheid. Niet alleen voor de politie is het geschikt, voor iedere hulpverlener zou dit vest een uitkomst zijn. 

Meerdere oplages 

Docent Jos Bredek is dan ook heel trots op zijn leerling. “De 9 die hij hiervoor heeft gekregen is dan ook dik verdiend.” Of het vest ook in meerdere oplages wordt gemaakt is nog niet bekend. Het algoritme moet dan eerst verbeteren zodat het vest meerdere wapens kan herkennen. 

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Week van de Techniek: jongens en meiden maken zeer uiteenlopende keuzes als het om techniek gaat

    Vandaag om 09:05
    • HBO

    Hogescholen vragen meer aandacht voor mantelzorg in het onderwijs

    Gisteren om 16:11

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht